antal.sandor@szervezeti.hu   +36 20 368 7628            több tudatosság  •  nagyobb rugalmasság  •  hitelesebb kapcsolatok

Szervezeti és rendszerkompetenciák fejlesztése

TA 303 ‘C’

Szervezetfejlesztés a gyakorlatban

A képzés a TA alapján megvalósuló szervezetfejlesztés áttekintését kínálja a szervezetek szakértői és vezetői, személyzet- és szervezetfejlesztők, valamint tanácsadók és coachok számára.

A fókuszban a társadalomban és a munka világában végbemenő paradigmaváltás átültetése áll a szervezetfejlesztés gyakorlatába, új perspektívák és eszközök elsajátításával. Olyan kulcskérdéseket integrálunk a képzés folyamatába, mint a szervezeti kultúra, a hosszú távú célok, az együttműködés, a bevonás és a döntéshozatali formák átalakítása. További összetevő a rendszerszemléletű és kapcsolati attitűd és eszközrendszer kialakítása a változási folyamatok belső vagy külső támogatásában. A képzési filozófia, módszertan és követelmények részletes leírásához ide kattints!

Szervezeti és rendszerkompetenciák fejlesztése

TA 303 ‘C’

Szervezetfejlesztés a gyakorlatban

A képzés a TA alapján megvalósuló szervezetfejlesztés áttekintését kínálja a szervezetek szakértői és vezetői, személyzet- és szervezetfejlesztők, valamint tanácsadók és coachok számára.

A fókuszban a társadalomban és a munka világában végbemenő paradigmaváltás átültetése áll a szervezetfejlesztés gyakorlatába, új perspektívák és eszközök elsajátításával. Olyan kulcskérdéseket integrálunk a képzés folyamatába, mint a szervezeti kultúra, a hosszú távú célok, az együttműködés, a bevonás és a döntéshozatali formák átalakítása. További összetevő a rendszerszemléletű és kapcsolati attitűd és eszközrendszer kialakítása a változási folyamatok belső vagy külső támogatásában. A képzési filozófia, módszertan és követelmények részletes leírásához ide kattints!

Mikor érdemes ezt a képzést választanod?

Ha a szakmai munkádat új módszerekkel és eszközökkel szeretnéd gyarapítani, akkor ez a továbbképzés optimális választás lehet számodra. A képzés a modellek széles tárházát kínálja, melyek elméletileg megalapozottak, a gyakorlatban pedig több mint fél évszázada bizonyítják alkalmazhatóságukat.

Ha szakemberként szeretnéd a TA-t használni diagnosztikus céllal vagy szervezetfejlesztési folyamatok tervezéséhez és megvalósításához, akkor jó helyen jársz. Nemcsak a modellek alkalmazását sajátíthatod el, hanem az azokat megalapozó értékrend és szakmai etika is a sajátod lehet. A haladó elmélet elsajátítását folyamatos önreflexió és szupervíziós esetfeldolgozás egészíti ki.

Ha minősülni szeretnél a TA-ban, akkor érdemes hozzánk csatlakozni! A program teljes óraszáma elszámolható a legfontosabb nemzetközi TA-szervezetek (EATA, ITAA) által elismert Képesített tranzakcióanalitikus (CTA) vizsgához.

Mit kapsz, ha részt veszel ezen a képzésen?

  • hasznos modelleket, amelyek keretezik a szervezetekről és a szervezetfejlesztésről való gondolkodásodat
  • kipróbált eszközöket, amikkel diagnózist állíthatsz föl, megtervezheted és értékelheted az intervenciódat
  • stabil értékrendszert, amely megalapozza szakmai identitásodat jelenlegi vagy leendő szerepedben.

A műhelyek témája (indulás 2026 őszén)

  1. Szervezetfejlesztés. Műfajok, szerepek és kompetenciák a TA tükrében
  2. Szervezetek és a káosz – Szervezeti struktúrák
  3. Szervezeti kultúra és szervezeti autonómia
  4. Vezetés és követés
  5. Változtatás és megőrzés
  6. Szakmai identitás és etika. Záró műhely

A programváltoztatás jogát fönntartjuk

A workshopok időkerete:

  • Első nap: 09:00-18:00
  • Második nap: 9:00-17:30

Részletes tematika

1. modul: Szervezetfejlesztés. Műfajok, szerepek és kompetenciák a TA tükrében.

  • A szervezetfejlesztés iránya és a fejlesztési folyamat
  • Szerepek, szerződések, kompetenciák
  • Hol tartasz és személyes fejlődési célok

A szervezetfejlesztés lényegi sajátosságaival indítjuk a képzést a megismerkedést követően. Foglalkozunk az eredet örökségével, áttekintjük a fontosabb irányokat és a mai trendeket. Megvizsgáljuk a szervezetfejlesztés strukturális elemeit és folyamatát, azonosítjuk a legfontosabb szerepeket és szereplőket, a kontextuális összefüggéseket és a tipikus szerződéses helyzeteket. Megbeszéljük a vonatkozó főbb TA-s és nem TA-s szakirodalmat.
Emellett minden résztvevőnek lehetősége van kidolgozni a képzésre vonatkozó fejlődési céljait és tanulási tervét.

2. modul: Szervezetek és a káosz – szervezeti struktúrák.

  • Szervezetek mechanisztikus és humanisztikus karaktere (Hauser)
  • Szervezetfejlesztés és káoszteóriák. Rendszerszerűség a káoszban
  • Szervezetek struktúrája és dinamikája (Berne)

Szervezetek lényegi sajátosságaival foglalkozunk ezen a workshopon. Áttekintjük a mai szervezetek gyökereit, a strukturális előképeket, valamint az emocionális gyökereket. Megvizsgáljuk az aktuális működési formákat és a trendeket, amik a jövő szervezeteit formálják. Megismerkedünk a TA klasszikus, Berne-i szervezet-modelljével és ennek alkalmazási lehetőségeivel a diagnosztikus munkában és a beavatkozások tervezésében. Reflektálunk a rendezettség–rendetlenség-paradoxonára és arra, hogyan oldják föl a szervezetek azokat az immanens ellenmondásokat, amelyek mentén szerveződnek. Megismerkedünk Berne szervezetelméletének fontosabb összetevőivel.

3. modul: Szervezeti kultúra és autonómia a szervezetben.

  • Szervezeti kultúra és TA. A kultúra változása (Berne, Barnes, Balling)
  • Egyéni autonómia a szervezetben (Hauser, Vogelauer)
  • Szervezetek kapcsolatorientált fejlesztése (Korpiun)

A szervezet „láthatatlan lelke” ennek a workshopnak a témája. Mit jelent a szervezeti kultúra, milyen elemekből tevődik össze, hogyan hat a szervezetben és hogyan lehet rá hatást gyakorolni? Megvizsgáljuk, miként lehet egy szervezet kultúráját megfoghatóvá tenni tranzakcióanalitikus modellekkel – a klasszikus, Berne-i fogalmaktól az újabb TA-s megközelítésekig. Konkrét példák alapján kidolgozzuk a TA-s autonómia-fogalom alkalmazását társas rendszerekre, továbbá a beavatkozás lehetőségeit a szervezet életképességének növelésére, miközben reflektálunk a vezető és a tanácsadó etikai dilemmáira.

4. modul: Vezetés és követés.

  • Vezetési modellek a VUCA-világban
  • Felelős, hatékony és pszichológiai vezető. Alapítók öröksége (Berne)
  • Hatalomforrások és autoritás a szervezetben (Steiner, Krausz)

Bár a hierarchiát már többször eltemették, a mindennapi tapasztalatok mégis azt mutatják, hogy a szervezetek működésében és változásában kiemelt szerepe van a vezetés-követés dinamikájának. A vezetői és a követői szerephez kapcsolódó kimondott és kimondatlan elvárások, a felelősség mentén fejlődő játszmák, a hatalomgyakorlás és a hatalommal való visszaélés különféle módozatai, valamint a szervezeti és piaci környezet befolyása ennek a workshopnak a témája. Reflektálunk a szerepekhez kapcsolódó szükséges és meglévő kompetenciákra, illetve foglalkozunk a vezetőképzés és a vezetői coaching aktuális dilemmáival és a markáns trendekkel.

5. modul: Változásmenedzsment és fenntartható fejlődés.

  • Változásmenedzsment koncepciók. Változás-portfólió (Balling)
  • A változással kapcsolatos szerződések (Laugery)
  • Rendszerszemléletű szervezetfejlesztés. Impulzusok a változáshoz (Mohr)

Mivel a változás napjainkban egyre gyorsabb és erőteljesebb azok számára, akik ennek kezdeményezői, részesei vagy támogatói egyrészt térképek (szempontok a tájékozódáshoz), másrészt eszközök (módszerek a cselekvéshez) szükségesek, amelyek figyelembe veszik a mindenkori kontextust és illeszkednek a személyes erőforrásokhoz. Szervezetek és más elő rendszerek változása és változtatása ennek a workshopnak a témája. A tranzakcióanalízis és a rendszerszemlélet nézőpontjából megvizsgáljuk, milyen erők hatnak a struktúra és a kultúra mentén, hogyan kapcsolódik a személyes változás a rendszer változásához és viszont, lehet-e ezt tervezni, és ha igen, milyen szerződéseket tudunk itt kötni? Miközben gyakorlatias kérdésekre keressük a válaszokat, a fenntartható fejlődés etikai szempontjaira is reflektálunk.

  1. modul: Szakmai identitás és etika.
  • TA-etika és emberkép. Mindennapi munkahelyzetek és életdöntések etikai aspektusai
  • Szerep és identitás (Micholt)
  • Értékelés és zárás

A professzionális cselekvés mögött stabil, autonóm, integrált szakmaiság áll amely összhangban van a személyes értékrenddel, a fontos személyiségjegyekkel és a szakember más szerepeivel. A szakmai identitás ennek a workshopnak a témája. Foglalkozunk az identitás történetiségével, összetevőivel és perspektíváival, és reflektálunk a különféle szerepek kölcsönhatására. Megismerkedünk az tranzakcióanalitikus etikai alapelvekkel és dimenziókkal, és gyakoroljuk ezek alkalmazását konkrét helyzetek megoldására. Mindezek tükrében a résztvevők kidolgozhatják személyes krédójukat. A workshop keretében lehorgonyozzuk a fontos egyéni tanulási eredményeket és lezárjuk a csoportfolyamatot.

Kapcsolatfelvétel, jelentkezés

A kapcsolatfelvétel írásban történik a lenti űrlapon.

A jelentkezés feltételei:

  • Minimum 3 év munkatapasztalat, és a tanultak gyakorlati alkalmazásának lehetősége.
  • Elvégzett tranzakcióanalízis alapképzés (TA 101),
  • Legalább 50 óra igazolt önismeret (itt nincsen módszertani megkötés, lehet TA-s önismeret (TA 202) vagy más módszer, egyéni, csoportos stb.)
  • Pszichikus egészség
  • Előzetes tájékozódó beszélgetés a kurzus vezetőjével

Jelentkezés esetén a résztvevővel képzési szerződést kötünk.

A képzés díja

Az egyéves képzés (12 nap képzés és 3 óra egyéni szupervízió) ára céges jelentkezés esetén nettó 1.180.000.- forint, egyéni jelentkezőknek a képzés díja 980.000.- forint. A fizetés a képzés előtt egy összegben, vagy igény esetén két részletben történhet: az első és a negyedik workshop előtt. A képzési díjat nem csökkenti, ha a résztvevő a programnak egyes részein nem vesz részt.

A képzés lemondása esetén fizetendő költségek: az első workshop kezdete előtt több mint 30 nappal a résztvevő a teljes díj 25%-át; az első workshop kezdete előtt 30-15 nappal a teljes díj 50%-át; az első workshop kezdete előtt 14 vagy annál kevesebb nappal a teljes díj 100%-át tartozik megfizetni.

_______________________________________________________________________

Kedvezmények

  • Korai (early bird) jelentkezés: 10 % kedvezmény.
  • Alumni (korábbi képzésünk résztvevője, min. 50 óra): 10 % kedvezmény.
  • Tag (HATA, SZMT), diák, tanár, nyugdíjas (ezek egyike érvényesíthető): 5 % kedvezmény.

Egyéni jelentkezőknek korlátozott számban áfa-mentes számlát tudunk kiállítani. Részletfizetés lehetséges.

Kapcsolatfelvétel, jelentkezés és részvételi díj

A kapcsolatfelvétel írásban történik a lenti űrlapon.

A jelentkezés feltételei:

  • Minimum 3 év munkatapasztalat, és a tanultak gyakorlati alkalmazásának lehetősége.
  • Elvégzett tranzakcióanalízis alapképzés (TA 101),
  • Legalább 50 óra igazolt önismeret (itt nincsen módszertani megkötés, lehet TA-s önismeret (TA 202) vagy más módszer, egyéni, csoportos stb.)
  • Pszichikus egészség
  • Előzetes tájékozódó beszélgetés a kurzus vezetőjével

Jelentkezés esetén a résztvevővel képzési szerződést kötünk.

A képzés díja

Az egyéves képzés (12 nap képzés és 3 óra egyéni szupervízió) ára céges jelentkezés esetén nettó 1.180.000.- forint, egyéni jelentkezőknek a képzés díja 980.000.- forint. A fizetés a képzés előtt egy összegben, vagy igény esetén két részletben történhet: az első és a negyedik workshop előtt. A képzési díjat nem csökkenti, ha a résztvevő a programnak egyes részein nem vesz részt.

A képzés lemondása esetén fizetendő költségek: az első workshop kezdete előtt több mint 30 nappal a résztvevő a teljes díj 25%-át; az első workshop kezdete előtt 30-15 nappal a teljes díj 50%-át; az első workshop kezdete előtt 14 vagy annál kevesebb nappal a teljes díj 100%-át tartozik megfizetni.

____________________________

Kedvezmények

  • Korai (early bird) jelentkezés: 10 % kedvezmény.
  • Alumni (korábbi képzésünk résztvevője, min. 50 óra): 10 % kedvezmény.
  • Tag (HATA, SZMT), diák, tanár, nyugdíjas (ezek egyike érvényesíthető): 5 % kedvezmény.

Egyéni jelentkezőknek korlátozott számban áfa-mentes számlát tudunk kiállítani. Részletfizetés lehetséges.

Korábbi hallgatóink mondták

A képzés alapos tudást adott: sok olyan modellt és eszközt, amelyeket a gyakorlatba ültetve alkalmazhattam már résztvevőként. Azóta is sokat merítek ebből a tudásanyagból mind szervezetfejlesztéshez, mind egyéni és team coachinghoz. Sándor gondolatai, szupervízori visszajelzései hatására sokat csiszolódott a szakmai személyiségem, magabiztosabb lett a TA-s gondolkodásmódom, tisztábbak lettek a kapcsolataim. A peer csoportok elősegítették az aktuális tartalom elmélyítését, jó volt, hogy számíthattunk egymás támogatására.
Nem utolsósorban pedig értékes emberi kapcsolatokat is hozott ez az időszak az életembe: a TA-s közösség befogadó, haladó gondolkodású tagjaival mindig szívesen találkozom.
Nagyon köszönöm!

Szabados Andrea

Vezetői coach, tréner, szervezetfejlesztő, A-Coaching – A vezetőkkel gondolkodó. TEDxLibertyBridgeWomen társalapító és kurátor

Túlzás nélkül állíthatom, hogy a TA303-as képzés éveiben kapott gondolatok és átélt érzések alapozták meg bennem azt a szakmai kompetenciaérzetet, amellyel azóta is dolgozom. A bemutatott elméleteket mindig  azonnali “kipróbálási” lehetőséggel adta át Sándor, így azok rögtön élménnyé válhattak, szinte észrevétlenül épülhettek be a világról és önmagamról való gondolkodásomba. A peer-csoport valódi szakmai közösségként működött, de eközben rengeteget adott nekem önismereti szempontból is.
A teljes képzésről jó szívvel állíthatom, hogy sors- és személyiségformáló tapasztalat volt minden találkozás. Köszönöm!

Elek Boga

Pszichológus

Mit adott a képzés?
Egyre többször kapom magam azon, hogy visszaköszönnek a képzésen tanult fogalmak, egyre többször felismerek helyzeteket, amiket tudok máshogy befejezni. Ha úgy tetszik, nagyobb rálátást, mozgásteret, éberséget, eszközöket kaptam a TA képzéstől.
A 303C képzés engem a TA alapok fontosságához vitt vissza, azokhoz a fogalmakhoz, amik olyan magától értetődőeknek tűnnek, de talán nem is értettem, mit tartalmaznak.
A képzés során "aha élményeket", rádöbbenéseket és személyes megtapasztalásokat kaptam. Csoportmunkáink során megtapasztaltam az "oké vagyok és oké vagy" erejét.
A TA képzés során legtöbbet a saját élményeim feldolgozása, az önmagamra való reflektálás gyakorlása, a csoportmunka, csoporton belül a saját működésem megfigyelése, a csoportdinamika észlelése, megélése és visszajelzése jelentett. A képzésen megélhettem a tudatosság fontosságát, mind a csoport, mind az egyéni szintemen, mind az oktató részéről. A szerződés fogalmának tisztázását és fontosságának belátását kaptam - saját magammal, a képzéssel, de kitágítva, a szerződés fontosságát mindennel és mindenkivel kapcsolatban, akivel csak kapcsolatba kerülök. A képzésen tanultak, megélt élmények lassan szivárognak át a mindennapi életem legszélesebb rétegeibe. Magánéletemben, párkapcsolatomban,  családi rendszeremben, szervezetekben való működésembe megélt mintázataimat tudom mihez kötni, és ezáltal nagyobb autonómiával tudok működni minden életterületemen.
Személyesen jólesett, hogy a képzés hosszúsága és intenzitása időt biztosít megélni, feldolgozni, átszűrni magamon a kapott élményeket, ez a módszertan nem egy hétvégés tanfolyam. A képzés tartalmaz szuperviziós alkalmakat, amik a képzés meghatározó élményeivé váltak számomra.

Antal Sándor képzése világosan strukturált, gazdag tartalommal felépített, rendszerezett tudásbázis. Mindez kiegészítve a behozott saját élménnyel és tapasztalással olyan egyéni tanulási élménnyé tud válni, aminek elemei valóban fraktálszerűen visszaköszönnek mind a saját önismereti fejlődésben, mind a személyes kapcsolatokban, mind a munkahelyi szituációkban. Sándor nem egy megúszós, könnyű képzésre hív, amit egyszerűen ki lehetne pipálni. Ebbe valóban érdemes beleengedned magad, a biztonságot a módszertani rendszer, a keretrendszer biztosítja. Antal Sándor, mint csoportvezető képes mindvégig tartani a felnőtt - felnőtt keretrendszert, aminek egyértelműsége és tisztasága rendkívül megnyugtató és biztonságos élmény.

Vida Zoltán

A TA 303-as három éves képzés olyan volt számomra, mintha kaptam volna egy szemüveget, amivel tisztábban látom az egyéni, csoportos és szervezeti működéseket. Sőt, még ennél is többet profitáltam, mert elkezdtem látni a mindennapok rejtett működéseit, a gondolkodásom kötöttségeit feloldotta, így az eredményességem (jobbító hatásom) mind a szakmai, és a magánéletben is növekedett. A legjobb az volt, hogy szakmában profi előadókkal, trénerekkel és csoporttársakkal találkozhattam, akiktől sokat tanultam, így számomra ez a képzés magasabb értéket képvisel, mint egy egyetemi végzettség. Köszönöm!

Kovács Balázs

HR konzultáns, együttműködés-fejlesztési partner

A TA303-as képzés olyan szemléletet, modelleket ad, amelyek segítségével rá tudok nézni a saját működésemre, kapcsolataimra. Jobban meg tudom érteni adott helyzetekben a reakcióimat, ami választási lehetőséget nyit arra, hogy hogyan csináljam legközelebb. Szakemberként pedig keretrendszereket adott csoportok, csapatok, szervezetek helyzetfelméréséhez. Ezáltal hatékonyabban tudom őket kísérni abban, hogy tudatosítsák viselkedési és kommunikációs mintáikat. Megerősítsék azokat a működési módokat, amik hasznukra válnak és szabadon változtathassanak azokon, amelyek már kevésbé szolgálják őket, céljaikat. A program során kapott szupervízió önismereti fókusza mellett támogatott abban is, hogy hogyan tudom a gyakorlatban alkalmazni a TA-s modelleket. Köszönöm szépen!

Benkő Brigitta

szervezetfejlesztő, coach (PCC), tréner

A TA 101 és 202 elvégzése mögött a motivációm elsősorban a saját életem és személyes kapcsolataim megértése, megkönnyítése volt. A TA 303 lehetőség arra, hogy a TA ismereteimet professzionális szintre fejlesszem, mintha a szabad szemmel történő megfigyelés után mikroszkópon keresztül vizsgálnám a dolgokat.  Olyan eszközöket adott a kezembe, amellyel a munkám során  értelmezni, keretezni, strukturálni tudom az átláthatatlannak tűnő, szövevényes helyzeteket, kapcsolatokat és szervezeti dinamikákat.  Vezetőként a felnőtt tudatosságnak egy olyan minőségét élem meg általa, amivel stabil és kiegyensúlyozott tudok lenni a legembertpróbálóbb helyzetekben is. A képzés tartalmi elemei (a műhelymunka, peer csoport, szupervízió, esettanulmány) és Sándor személye nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy ez az újabb és újabb perspektívákat nyitó szakmai mélyülés megtörténhessen.

Lengyel Judit

HR-vezető

Jelentkezés a képzésre:

A jelentkezéshez kérjük, töltsd ki az űrlapot vagy hívj a +36-20-368-7628 telefonszámon.

A jelentkezés a visszaigazolás és a képzési díj befizetésével válik érvényessé. A jelentkezéssel automatikusan elfogadod az Adatkezelési Tájékoztatóban foglaltakat.

A program lemondása esetén fizetendő költségek: a program kezdete előtt több mint 30 nappal a jelentkező a teljes díj 25%-át; a program kezdete előtt 29-15 nappal a teljes díj 50%-át; a program kezdete előtt 14 vagy annál kevesebb nappal a teljes díjat tartozik megfizetni.

A tréning helyszíne: 1067 Budapest, Eötvös utca 9.

2 + 7 =

A képzésre történő jelentkezéssel Ön automatikusan elfogadja az Adatkezelési Tájékoztatóban foglaltakat.

Jelentkezés a képzésre:

A jelentkezéshez kérjük, töltsd ki az űrlapot vagy hívj a +36-20-368-7628 telefonszámon.

A jelentkezés a visszaigazolás és a képzési díj befizetésével válik érvényessé. A jelentkezéssel automatikusan elfogadod az Adatkezelési Tájékoztatóban foglaltakat.

A program lemondása esetén fizetendő költségek: a program kezdete előtt több mint 30 nappal a jelentkező a teljes díj 25%-át; a program kezdete előtt 29-15 nappal a teljes díj 50%-át; a program kezdete előtt 14 vagy annál kevesebb nappal a teljes díjat tartozik megfizetni.

A tréning helyszíne: 1067 Budapest, Eötvös utca 9.

1 + 10 =

A képzésre történő jelentkezéssel Ön automatikusan elfogadja az Adatkezelési Tájékoztatóban foglaltakat.

Hívás