Tranzakcióanalízis a szervezeti gyakorlatban
Haladó szakember-képzés. TA 303 (kiképzés)
Vezetés, tanácsadás, coaching, tréning, szervezetfejlesztés, HR
Kinek szól a haladó TA-képzés?
Ez a képzés a személyes, kapcsolati és módszerbeli kompetenciák fejlesztését célozza meg. Elsősorban azoknak szól, akik kapcsolatkezeléssel professzionális kontextusban foglalkoznak: személyzet- és szervezetfejlesztők, projektvezetők, vezetők, HR-szakemberek, a képzésben dolgozó trénerek és oktatók, coachok, szupervízorok, a szociális szférában tevékenykedők egyaránt érdekeltek lehetnek. A képzés nemzetközi akkreditációval rendelkezik, és felkészít az Európai Tranzakcióanalitikus Szövetség (EATA) által jegyzett képesített tranzakció-analitikus (CTA) nemzetközi vizsgára.
Módszer és képzési filozófia
A gyakorlat fontos súlypontját képezi ennek a programnak, ezért a részvétel feltétele, hogy a jelentkezőnek szakmai munkájában legyen alkalma a tanultak közvetlen kipróbálására és alkalmazására.
A képzés középpontjába a rendszerszemléletű és kapcsolatorientált tranzakcióanalízist állítjuk, de kerüljük a módszertani dogmatizmust. Más módszerek, mint például a pszichodráma, az NLP, az energika pszichológia, szervezetfejlesztési és csoportdinamikai elméletek, a humándiagnosztika módszerei ugyanúgy részét képezik a programnak, mint a különféle rendszerszemléletű szupervíziós és coaching módszertanok.
A képzés folyamatában a fenti területek sokféleségét kínáljuk és érvényesítjük. A módszertani sokféleség közös nevezője az, hogy a mindvégig a résztvevő személyes fejlődési útját támogatjuk.
- A trénerek és a résztvevők közti kapcsolatban egy OKÉ-OKÉ-hozzáállást érvényesítünk, amely lehetővé teszi a tanítást, tanulást, konfrontálást és a személyes fejlődést.
- A másokkal való kapcsolatunkat az emberi gondolkodás, érzések és viselkedés alapvető vonatkoztatási keretének tekintjük.
- Támogatjuk az autonómiát és a személyes felelősségvállalást életünk aktív alakításában, emellett a szervezeti, környezeti hatások alakító erejére is reflektálunk.
Ha részt veszel ebben a haladó TA-képzésben
- Fejleszted a szerepedhez kapcsolódó személyes, kapcsolati és szakmai kompetenciáidat;
- Bővíted gyakorlati, módszerbeli eszköztárad a tréning, a coaching, a tanácsadás, a vezetés és szervezetfejlesztő munka területén;
- Kidolgozod és integrálod professzionális hozzáállásodat és etikádat az emberekkel és szervezetekkel való munkában.
„…hogy a reggeli kávé illatát és a madarak énekét a maga sajátos, másokéval össze nem téveszthető módján érzékelje, és ne úgy, ahogy mások megtanították neki…” (Eric Berne az autonómiáról)
Haladó TA-képzés képzési tematika és időpontok
- A-év: Szerep- és kapcsolati kompetenciák fejlesztése. Tematika és időpontok. Indul 2023. március 17-18-án.
- B-év: Kapcsolati és team-kompetenciák fejlesztése. Tematika és időpontok: a 2022. szeptemberben induló csoport időpontjai.
- C-év: Szervezeti és rendszerkompetenciák fejlesztése. Tematika. Indul 2023. szeptember 29-30-án.
A képzésre egyéves periódusokban lehet jelentkezni. A fenti sorrend ajánlott, de nem kötelező: bármelyik évben be tudsz kapcsolódni. A nemzetközileg akkreditált CTA vizsgához szükséges „TA szakmai képzés” követelményeit a három évfolyam elvégzése biztosítja, melyet a 4. évtől vizsgaelőkészítő csoport (Mesterképzés) követ.
A 3 éves haladó TA-képzés teljes tematikáját itt töltheted le.
Az egyéves modulok terjedelme
Egy képzési év 6 workshopot, összesen 12 képzési napot (összesen 90 óra) foglal magában. A workshopok keretében elsajátítod a szükséges elméletet, gyakorlatok formájában megtapasztalod a felhasználási lehetőségeket, kidolgozod az alkalmazás személyedre és kontextusodra szabott eszközeit, mindezzel párhuzamosan pedig reflektálsz személyes fejlődésedre, valamint szupervíziós munkát végzel. A műhelyek között a többi résztvevővel tanulócsoportban dolgozol együtt. A képzés díja tartalmaz minden résztvevőnek 3 egyéni szupervíziós órát.
Miért érdemes a mi TA-képzésünket választani?
- A képzés teljes terjedelme rendelkezik a Nemzetközi- és Európai Tranzakcióanalitikus Egyesületek akkreditációjával. A tranzakcióanalitikus szolgáltatás és képzés szigorú nemzetközi normák által szabályozott.
- Módszerspecifikus képzésként az alkalmazási lehetőségek széles spektrumát kínáljuk (tanácsadás, tréning, coaching, vezetés, szervezetfejlesztés, HRM stb.)
- Térképet adunk a gondolkodáshoz: modellek gazdag tárházát lehet megismerni, amelyek segítik a szakember tájékozódását a sokszor bonyolult környezetben, és közös nyelvet biztosítanak a tapasztalatok és kérdések megfogalmazásához.
- Konkrét és gyakorlatias eszközöket lehet elsajátítani, amelyek lehetővé teszi a beavatkozást az egyes ember szintjén, a kapcsolatokban és rendszer-szinten egyaránt oly módon, hogy közben figyelünk a hatékonysági (eredményesség) és a humanisztikus (értékrend) szempontokra is.
- Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a résztvevők személyes kontextusát a képzés menetébe integráljuk. Nem mindegy, hogy valaki egy globális vállalatban dolgozik, vagy saját családi vállalkozását működteti, esetleg egy non-profit szervezet tagjaként keresi kenyerét.
- A szakmai fejlesztés ürügyén lehetőséget kínálunk a személyes fejlődésre, a meglévő erőforrások működtetésére, a fejlődési területek azonosítására és új kompetenciák kiépítésére. A képzésünk keretében nemcsak modelleket és eszközöket lehet megtanulni, hanem egy szilárd értékrenden alapuló belső stabilitást is el lehet sajátítani, ami egy etikus és professzionális szakmai hozzáállást tesz lehetővé.
- Több, mint húsz éves szakmai tapasztalat teszi hitelessé, hogy a tréninget, coachingot, szervezetfejlesztést nemcsak tanítjuk, hanem magunk is műveljük: jól ismerjük az örömöket, bosszúságokat, sikereket, kudarcokat.
- A képzők szigorú nemzetközi akkreditációja, az EATA képzési-és vizsgakézikönyv által megfogalmazott szakmai szempontok és az etikai normák védelmet biztosítanak a résztvevőnek ahhoz, hogy személyében és szakmaiságában fejlődjön, erőforrásait kibontakoztassa, autonómiáját fejlessze.
- A képzésünk résztvevői egyéni szupervíziót is kérhetnek, amelynek keretében saját gyakorlati tapasztalataikból tanulhatnak meg jobban és gyorsabban tanulni; valamint elsajátíthatják a tapasztalati tanulást, melyet még mélyebb szakmai hozzáértésként tudnak később felhasználni. Az itt kapott szupervíziós órákról az Európai Tranzakcióanalízis Szövetség által elismert igazolást állítunk ki, amelyet TA-képzési szupervízióként számolhat el képesített tranzakciónanalitikus (CTA) vizsgájához.[/learn_more]
Keretek, érdeklődés, jelentkezés: antal.sandor@szervezetita.hu
A képzés helyszíne és időbeosztása
Helyszín: 1067 Budapest, Eötvös u. 9.
Időkeretek: a workshopok kétnaposan, első napon 9,00-18,00 óráig, a másodikon 9,00-17,30-ig tartanak.
Igazolás, bizonyítvány, képesítés, akkreditáció
A követelmények teljesítése után képzési év végén a résztvevő bizonyítványt kap, amely tartalmazza a teljes képzési tematikát és óraszámot, valamint a fejlesztett kompetencia-területet.
Valamennyi elvégzett óra, beleértve a szupervíziós órákat is, elszámolható a nemzetközi szintű „képesített tranzakcióanalitikus” (CTA) vizsgához (bővebben a vizsgáról: www.eatanews.org).
Kapcsolatfelvétel, jelentkezés és részvételi díj
A kapcsolatfelvétel írásban történik a lenti űrlapon.
A jelentkezés feltételei:
- Minimum 3 év munkatapasztalat, és a tanultak gyakorlati alkalmazásának lehetősége.
- Elvégzett tranzakcióanalízis alapképzés (TA 101)
- Részvétel a TA 202 képzésen
- Pszichikus egészség
- Előzetes tájékozódó beszélgetés a kurzus vezetőjével
Jelentkezés esetén a résztvevővel képzési szerződést kötünk.
Az egyéves képzés (12 nap képzés és 3 óra egyéni szupervízió) ára céges jelentkezés esetén nettó 840.000.- forint. Egyéni jelentkezőknek a képzés díja 720.000.- forint. A jelentkezéskor 100.000,- forint + áfa regisztrációs díj befizetésével biztosítjuk az induló csoportban való részvételt. A képzési díj fennmaradó részének fizetése a képzés előtt egy összegben, vagy igény esetén két részletben történhet: az első és a negyedik workshop előtt. A képzési díjat nem csökkenti, ha a résztvevő a programnak egyes részein nem vesz részt. Korai (early bird dátumok a képzési program oldalán) jelentkezés és befizetés esetén a képzési díjból 10 % kedvezményt adunk. A képzés lemondása esetén fizetendő költségek: az első workshop kezdete előtt több mint 30 nappal a résztvevő a teljes díj 25%-át; az első workshop kezdete előtt 30-15 nappal a teljes díj 50%-át; az első workshop kezdete előtt 14 vagy annál kevesebb nappal a teljes díj 100%-át tartozik megfizetni. Egyéni jelentkezőknek korlátozott számban áfa-mentes számlát tudunk kiállítani.
Jelentkezés